Warta logo

Ubezpieczenie Warta, czy to OC Warta czy AC Warta, to gratisowe ubezpieczenie Assistance Standard, zapewniające podstawową pomoc po wypadku – holowanie oraz pomoc informacyjną. Ponadto, Warta OC jest warte rozważenia przez tych kierowców, którzy nie mają zniżki na OC a pragną takową szybko uzyskać – Warta szczyci się najszybciej przyznawanymi zniżkami dla ostrożnych kierowców: 60% zniżki na OC komunikacyjne przyznaje nowym klientom już po 3 latach jazdy bez wypadku.

Kalkulator OC AXA DIrect

Oblicz cenę OC/AC AXA Direct

Tylko teraz dodatkowe 15% zniżki za zakup polisy przez internet

Ubezpieczenie OC Warta

Do ubezpieczenia Warta OC gratis dodawane jest ubezpieczenie Assistance Standard, zapewniające pomoc informacyjną i holowanie. Nie ma jednak gratisowej Zielonej Karty. Ubezpieczenie OC Warta można rozszerzyć o wariant Assistance Złoty, zwiększający limit holowania i gwarantujący zwrot kosztów udzielonej pomocy, a nie tylko jej zorganizowania. Za OC Warta można zapłacić w jednej, dwóch lub czterech ratach.

Dla osób, które przedłużają ubezpieczenie OC Warta, firma przygotowała specjalną ofertę ubezpieczeń dodatkowych: klienci tacy mogą kupić ubezpieczenie Warta Opony, gwarantujące zorganizowanie i pokrycie kosztów pomocy np. w razie przedziurawienia koła w czasie jazdy oraz proste ubezpieczenie od kradzieży Warta – zapewniające wypłatę z góry określonej kwoty w razie kradzieży samochodu, działające nie tylko w Polsce, ale też na terytorium Europy..

Warta kalkulator OC

Warta nie jest ubezpieczycielem direct, co za tym idzie – nie udostępnia klientom narzędzia takiego jak kalkulator OC Warta. Próżno szukać po sieci możliwości samodzielnego obliczenia swojej składki OC Warta. By poznać ceny OC AC Warta, należy skontaktować się z agentem Warty.

Ubezpieczenie AC Warta

Ubezpieczenie Autocasco Warta można nabyć w jednym z dwóch wariantów: Warta Autocasco Standard oraz Warta Autocasco Komfort.

Warta AC Standard to elastyczne ubezpieczenie autocasco. Pozwala ubezpieczyć samochód na wypadek jego uszkodzenia lub zniszczenia oraz od kradzieży. W zależności od potrzeb i możliwości finansowych można wybrać różne warianty naprawy pojazdu – w ASO lub w sieci warsztatów niezależnych. Ubezpieczenie to jest oparte o formułę All risks – znaczy to, że umowa obejmuje wszystkie ryzyka standardowej polisy (np. wypadek, powódź) oraz wszystkie inne, które nie zostały wyraźnie wyłączone w umowie. Ochrona ubezpieczeniowa działa w Polsce, pozostałych krajach europejskich (w tym Rosji i Turcji w europejskich częściach terytoriów) oraz Maroku, Tunezji i Izraelu. Za Standard AC Warta można zapłacić w jednej racie, ale możliwy jest też zakup AC Warta na 2 raty, a nawet na 4 raty. Trzeba jednak liczyć się z tym, że płacąc jednorazowo, otrzymujemy dodatkowe 10% zniżki. Umowę ubezpieczenia Warta AC Standard można rozszerzyć o:

  • opcję nieredukcyjnej sumy ubezpieczenia,
  • opcję wypłaty odszkodowania z uwzględnieniem kosztów części nowych oryginalnych,
  •  opcję zastosowania stawek za roboczogodzinę Autoryzowanych Stacji Obsługi,
  •  opcję zniesienia 10 proc. udziału własnego w szkodach spowodowanych przez osobę o zwiększonym ryzyku ubezpieczeniowym.

Zobacz szczegóły ubezpieczenia: Warta AC Standard OWU

Warta AC Komfort to ubezpieczenie AC polecane posiadaczom stosunkowo nowych (do 6 lat), zadbanych samochodów osobowych. Gwarantuje najszerszy zakres ubezpieczenia auta: bez udziałów własnych, z naprawą w ASO, dedykowaną ścieżką likwidacji szkód oraz ubezpieczeniem bagażu w cenie. Kupującym nowe auto proponujemy również utrzymanie sumy ubezpieczenia równej wartości zakupu auta przez trzy lata. Ubezpieczenie to jest oparte o formułę All risks – znaczy to, że umowa obejmuje wszystkie ryzyka standardowej polisy (np. wypadek, powódź) oraz wszystkie inne, które nie zostały wyraźnie wyłączone w umowie. Ochrona ubezpieczeniowa działa w Polsce, pozostałych krajach europejskich (w tym Rosji i Turcji w europejskich częściach terytoriów) oraz Maroku, Tunezji i Izraelu. Za Warta AC Komfort można zapłacić w jednej racie, ale możliwy jest też zakup AC Warta na 2 raty, a nawet na 4 raty. Trzeba jednak liczyć się z tym, że płacąc jednorazowo, otrzymujemy dodatkowe 10% zniżki. Do ubezpieczenia Warta AC Komfort gratis dodawane jest ubezpieczenie Assistance w wariancie Złoty.

Zobacz szczegóły ubezpieczenia: Warta AC Komfort OWU

Inne ubezpieczenia Warta

Warta dba o kierowców kompleksowo, dlatego prócz ubezpieczenia OC i AC Warta oferuje także inne ubezpieczenia komunikacyjne, zapewniające pomoc w praktycznie każdej sytuacji na drodze. Oto one:

  • Warta NNW Komunikacyjne Standard – przedmiotem tego ubezpieczenia są trwałe następstwa nieszczęśliwych wypadków powstałe u ubezpieczonych osób w związku z ruchem objętego ochroną ubezpieczeniową pojazdu oraz podczas wsiadania i wysiadania z ubezpieczonego pojazdu, bezpośredniego załadowywania lub rozładowywania ubezpieczonego pojazdu, pożaru lub wybuchu ubezpieczonego pojazdu. Polisa w wariancie NNW Standard gwarantuje świadczenie z tytułu trwałego częściowego lub całkowitego uszczerbku na zdrowiu w wypadku oraz śmierci wskutek wypadku. Za ubezpieczenie NNW Warta można zapłacić jednorazowo, w dwóch lub czterech ratach. Ubezpieczenie to można rozszerzyć do NNW Komfort. Wtedy dodatkowo do zakresu gwarantowanego przez wariant Standard, umowa będzie obejmowała ryzyko całkowitej niezdolności do pracy. Zobacz szczegóły ubezpieczenia: Warta NNW OWU
  • Warta Moto Assistance – to ubezpieczenie przeznaczone dla posiadaczy OC Warta lub AC Warta.  Jego zakres zależy od wybranego wariantu: Standard, Złoty, Złoty+ czy Platynowy. Zobacz szczegóły ubezpieczenia: WARTA_Moto_Assistance OWU
  • Warta Auto Szyby – to ubezpieczenie dla kupujących OC i AC Warta,  którzy chcą zagwarantować sobie pokrycie kosztów naprawy stłuczonej szyby. Korzyścią dla posiadaczy AC jest możliwość naprawy szyby, bez utraty zniżek na AC. Polisa zapewnia wypłatę odszkodowania w sytuacjach takich jak uszkodzenie i zniszczenie szyb na skutek wszelkich zdarzeń (formuła all risks) innych niż wymienione w katalogu wyłączeń odpowiedzialności. Ochrona działa na terytorium Polski. Zobacz szczegóły ubezpieczenia: WARTA Auto Szyby OWU

Zgłaszanie szkody Warta

Jak zgłosić szkodę w Warcie?
Najlepszy sposób na zgłoszenie szkody w Warcie to użycie tego formularza
Szkodę można także zgłosić przez telefon pod numerem 801 308 308 dla dzwoniących z Polski lub +48 502 308 308 dzwoniących z zagranicy.

Adres centrali Warta

TUiR „WARTA” S.A.
ul. Chmielna 85/87
00-805 Warszawa

tel.: + 48 22 581 01 00
fax.: + 48 22 581 13 74
+ 48 22 581 13 75

Warta na mapie

Placówki Warta

li