proama logoProama działa na polskim rynku ubezpieczeń komunikacyjnych od stosunkowo niedawna, ale zdążyła już zaskarbić sobie grono wiernych klientów. Wyróżnia się bowiem przede wszystkim unikalną, bo 70% zniżką dla bezszkodowych kierowców. I dla takich właśnie ma najlepszą ofertę.

Jeśli jesteś świeżo upieczonym kierowcą i szukasz ubezpieczenia samochodu, możesz sprawdzić składki OC AC w Proamie, ale cena niekoniecznie wyda Ci się atrakcyjna. Jeśli natomiast od lat jeździsz bez stłuczki, wal jak w dym – Proama jest właśnie dla Ciebie i może mile zaskoczyć proponowaną ceną ubezpieczenia samochodu!

Kalkulator OC AXA DIrect

Oblicz cenę OC/AC AXA Direct

Tylko teraz dodatkowe 15% zniżki za zakup polisy przez internet

Ile kosztuje ubezpieczenie OC w Proama?

Skorzystaliśmy z narzędzia jakim jest udostępniony przez Proama kalkulator, by obliczyć ceny OC  dla przykładowego kierowcy. Jest nim trzydziestoletnia mężatka z Czechowic – Dziedzic, ciesząca się 60% zniżką na ubezpieczenie oc i ac. Za ubezpieczenie swojego czerwonego (tak, tak, kalkulator OC Proama wymaga podania koloru ubezpieczanego samochodu!) Forda Fiesta 1.4 Trend z 2010 roku, zapłaci ona 282, 90 zł. W kalkulacji uwzględniono zniżkę za płatność kartą kredytową, płatność w jednej racie oraz 10% zniżki za zakup przez internet. Jeśli kobieta zechce zapłacić za OC  na 2 raty, będzie ją to kosztować 332,84 zł.

Pakiet OC AC Proama Casco Optymalny z udziałem własnym w szkodzie w wysokości 500 zł nasza czechowiczanka może mieć już od 723,66 zł (płatny w jednej racie, kartą kredytową, zakupiony przez internet). Pakiet Casco Komfortowy z takimi samymi warunkami płatności oraz takim samym udziałem własnym to koszt 834,42 zł.

Ubezpieczenie OC Proama

To obowiązkowe dla wszystkich kierowców ubezpieczenie Proama sprzedaje w pakiecie z Zieloną Kartą oraz Assistance Wypadkowym. Można je kupić przez Internet lub telefon, potwierdzenie jej zawarcia zostanie nam dostarczone e-miałem lub pocztą. Zapłacić za OC w Proamie można przelewem, kartą kredytową lub gotówką przy odbiorze. Proama OC można kupić na raty. Warto kupić ubezpieczenie Proama osobiście, gdyż robiąc to samodzielnie przez internet można liczyć na dodatkowe 10% zniżki.

Korzyści z zakupu w Proama OC to wspomniana już, unikalna na rynku 70% zniżka dla bezszkodowych kierowców. Ciekawą i również niespotykaną na tę skalę usługą zawartą w pakiecie Proama OC jest wsparcie Osobistego Doradcy. Osoba taka to przeszkolony specjalista od ubezpieczeń, przez cały czas trwania ubezpieczenia związany z konkretnym klientem. Pomoże w zakupie ubezpieczenia OC Proama, doradzi, a w trakcie jego trwania będzie służył pomocą we wszystkich sprawach związanych z ubezpieczeniem Proama, ale także w takich jak sprzedaż samochodu czy likwidacja szkody. Z Osobistym Doradcą można kontaktować się telefonicznie oraz pod bezpośrednim adersem e-mail.

Assistance Wypadkowy dostępny gratis w pakiecie Proama OC to działająca przez całą dobę pomoc informacyjna, możliwość naprawy pojazdu na miejscu wypadku, holowanie z miejsca wypadku, także osoby poszkodowanej. Zielona Karta, która również gratis zawiera się w Proama OC, będzie potrzebna wyjeżdżającym samochodem do krajów takich jak: Albania, Andora, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Iran, Izrael, Maroko, Macedonia, Mołdawia, Rosja, Serbia, Czarnogóra, Tunezja, Turcja i Ukraina.

Ceny OC w Proamie można wygodnie sprawdzić korzystając z narzędzia, jakim jest udostępniany przez Proamę kalkulator. Wyliczenie swojej składki OC Proama zajmuje nie więcej niż kilka minut.

Do polisy OC w Proamie można kupić następujące ubezpieczenia dodatkowe: Super Assistance, NNW Komunikacyjne, NNW Domowe, Ubezpieczenie od Utraty Pracy oraz Ubezpieczenie Ochrony Prawnej.

Kalkulator OC Proama

Proama kalkulator to bardzo wygodne narzędzie, dzięki któremu już w 2 minuty możemy poznać ceny Proama – czy to OC, czy AC, czy ubezpieczeń dodatkowych. Na początku należy jednak wybrać: czy chcemy policzyć składki OC czy OC AC. Po uzupełnieniu krótkiego formularza, jakim jest kalkulator OC Proama otrzymujemy kalkulację. Możemy przeliczać cenę w zależności od wybranych opcji dodatkowych, takich jak ubezpieczenie Super Assistance, NNW Komunikacyjne czy NNW Domowe dla wybranej liczy osób. Cena OC AC zmienia się też w zależności od sposobu płatności (za zapłatę kartą kredytową jest dodatkowe 5% zniżki) oraz od płatności jednorazowej bądź na raty.

Kalkulator OC Proama jest bardzo prosty w obsłudze, nie ma wielu pól do uzupełniania, a przy każdym z nich są wygodne podpowiedzi, na przykład grafika z zaznaczonym na dowodzie rejestracyjnym miejscem, gdzie można znaleźć wymaganą informację.

Ubezpieczenie AC Proama

Ubezpieczenie Autocasco Proama to podobne korzyści jak przy zakupie OC. Można otrzymać najwyższą na rynku, bo aż 70% zniżkę, jeśli jest się bezszkodowym kierowcą. Dodatkowo, w czasie zakupu oraz trwania ubezpieczenia do naszej dyspozycji pozostanie Osobisty Doradca Proamy – przeszkolona osoba, która pomoże wybrać ubezpieczenie, załatwić formalności w razie ewentualnej szkody, a nawet pomoże przy sprzedaży pojazdu – z którą kontakt mamy przez telefon lub bezpośredniego maila. W cenie pakietu AC otrzymujemy ubezpieczenie OC, Assistance Wypadkowy oraz Zieloną Kartę.

Proama AC to ubezpieczenie typu All risks – zapewnia ochronę od wszystkich ryzyk, włącznie z kradzieżą auta. Pokrywa koszty naprawy samochodu uszkodzonego wskutek wszelkiego rodzaju zdarzeń losowych (np. wypadków drogowych, działania żywiołów czy też aktów wandalizmu), a także zapewnia rekompensatę w razie jego kradzieży.

Proama AC dostępne jest w trzech wariantach: Casco ASO, Casco Komfortowy oraz Casco Optymalny.

Proama Casco Optymalny to likwidacja szkody na podstawie wyceny Proama, o miejscu i sposobie naprawy samochodu decyduje klient. Zaletą niewątpliwie jest atrakcyjna cena.

Proama Casco Komfortowy to możliwość decydowania o sposobie likwidacji szkody – na podstawie wyceny Proama (z zastosowaniem części zamiennych) czy w warsztacie, bez uwzględnienia amortyzacji części. Dodatkowo, w ramach tego wariantu, po naprawie samochód zostanie odwieziony we wskazane miejsce.

Proama Casco ASO to możliwość wyboru likwidacji szkody w ASO, dowolnym innym warsztacie lub na podstawie wyceny Proama, z uwzględnieniem kosztów oryginalnych części, bez amortyzacji). Naprawiony samochód również zostanie odwieziony pod wskazany adres.

Ubezpieczenie ma też tę zaletę, że jest elastyczne – można tak je skonstruować, by płacić jedynie za taką ochronę, jakiej potrzebujemy, co wypływa na korzystną cenę ubezpieczenia Proama. Samodzielnie można określić swój udział w szkodzie, określając go na poziomie 0 zł, 500 zł, 1 000 zł lub 2 000 zł. Ubezpieczenie AC Proama to także brak amortyzacji części (zawsze w przypadku pakietu Casco ASO oraz w przypadku pakietu Casco Komfortowy, gdy klient decyduje się na likwidację szkody na podstawie dowodów księgowych a nie wyceny Proama). Do ubezpieczenia Autocasco Proama mogą zostać zastosowane zniżki z ubezpieczenia OC, jeśli klient nie posiada takowych.

Możliwe są jeszcze dodatkowe zniżki: za płatność jednorazową otrzymujemy 15% zniżki, 10% zniżki za samodzielny zakup Proama AC online oraz dodatkowo jeszcze 5% zniżki za płatność kartą kredytową.

Ceny Proama AC łatwo poznać wykorzystując narzędzie, jakim jest Proama kalkulator OC AC.

Inne ubezpieczenia Proama

Proama oferuje szeroką ochronę dla kierowców, w praktycznie każdej niespodziewanej sytuacji na drodze. Oto, jakie ubezpieczenia dodatkowe przygotowała dla kierowców:

Ubezpieczenie Super Assistance – dobrowolne ubezpieczenie, zapewniające pomoc w razie wypadku, awarii bądź kradzieży samochodu. Dzięki szerokiemu zakresowi, kierujący oraz pasażerowie uzyskają pomoc praktycznie w każdej sytuacji. Ubezpieczenie Super Assistance działa niezależnie od odległości miejsca zdarzenia od miejsca zamieszkania, na terenie Polski oraz większości krajów europejskich.

Ubezpieczenie NNW Komunikacyjne Proama – przedmiotem ubezpieczenia jest życie oraz zdrowie zarówno kierowcy, jak i pasażerów samochodu w sytuacjach związanych z użytkowaniem samochodu. Suma ubezpieczenia wynosi 20 000 zł na ubezpieczonego. Ubezpieczenie obejmuje trwały uszczerbek na zdrowiu oraz śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku. NNW Komunikacyjne Proama obowiązuje na terytorium Polski oraz większości państw europejskich.

Ubezpieczenie Ochrona Prawna – w przypadku, gdy jesteś sprawcą wypadku lub poszkodowanym, Proama pokryje koszty związane z postępowaniem sądowym z nim związanym, w tym m.in. koszty opłat sądowych lub wynagrodzenie prawników. Suma ubezpieczenia to 10 000 zł. Zobacz szczegółowe warunki tego ubezpieczenia: Ogólne Warunki Ubezpieczenia Ochrony Prawnej w Ruchu Drogowym Proama

Ubezpieczenie od Utraty Pracy Proamy – to ciekawy produkt w palecie ubezpieczeń. Ubezpieczenie to pokryje koszty eksploatacji ubezpieczonego samochodu w przypadku, gdy ubezpieczony utraci pracę lub umożliwi wypłatę jednorazowego świadczenia z tytułu wystąpienia całkowitej i trwałej niezdolności do pracy. Ubezpieczenie obejmuje właściciela lub współwłaściciela samochodu, wskazanego w umowie ubezpieczenia (zatrudnionych na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony lub określony, kończący się po wygaśnięciu ubezpieczenia). W przypadku utraty pracy otrzymują oni zwrot miesięcznych kosztów paliwa (do 300 zł miesięcznie, maksymalnie przez okres 6 miesięcy), refundację kosztów obowiązkowego badania technicznego (jedno świadczenie w trakcie trwania ubezpieczenia), opłacenie składki za ubezpieczenie komunikacyjne Proama oraz w przypadku trwałej i całkowitej niezdolności do pracy, ubezpieczony otrzymuje wypłatę jednorazowego świadczenia w wysokości sumy ubezpieczenia.

OWU Proama

Zobacz szczegółowe warunki ubezpieczeń komunikacyjnych Proama: Ogólne Warunki Ubezpieczeń Komunikacyjnych Proama

Dane kontaktowe Proama

Proama
Ceska pojistovna S.A. Oddział w Polsce
ul. Żaryna 2B, bud. D
02-593 Warszawa

Ogólnopolski Oddział Obsługi Klienta Proama
ul. Zana 32A
20-601 Lublin
tel. 815 815 815
fax. 815 815 810
obsługa klienta: doradcy@proama.pl
likwidacja szkód: szkody@proama.pl

Proama na Mapie

Wybrane placówki Proama w Polsce

 • Województwo dolnośląskie

 • Województwo kujawsko-pomorskie

 • Województwo lubelskie

  • Proama Lublin
  • Proama placówka w Puławach: Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Łukasz Skorek, ul. Piłsudskiego 28/211, 24-100 Puławy
  • Proama placówka w Zamościu: Jocker Insurance Ubezpieczenia Jacek Czerniak, ul. Polna 10b, 22-400 Zamość
  • Proama placówka w Chełmie: CUK Ubezpieczenia, ul. Lubelska 73, 22-100 Chełm
 • Województwo lubuskie

  • Proama Gorzów Wielkopolski
  • Proama Zielona Góra
  • Proama placówka w Świebodzinie: Centrum Ubezpieczeń, ul. Kolejowa 4, 66-008 Świebodzin
  • Proama placówka w Świdnicy: Multiagencja Ubezpieczeniowa Katarzyna Orłowska, ul. Brodatego 2, 58-100 Świdnica
  • Proama placówka w Nowej Soli: Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Ryszard Komorowski, ul. Wrocławska 2, 67-100 Nowa Sól
 • Województwo łódzkie

  • Proama Łódź
  • Proama placówka w Zgierzu: Grupa Finansowa Extender sp. z o.o. pl.Kilińskiego 12, 95-100 Zgierz
  • Proama placówka w Piotrkowie Trybunalskim: Elżbieta Karcz, ul. Słowackiego 87/89, 97-300, Piotrków Trybunalski
  • Proama placówka w Kutnie: CUK Ubezpieczenia, ul. Jana Pawła II 6, 99-300 Kutno
  • Proama placówka w Radomsku: Agencja Ubezpieczeniowa Przemysław Borek, ul. Broniewskiego 40/22a, 97-500 Radomsko
 • Województwo małopolskie

  • Proama Kraków
  • Proama Nowy Sącz
  • Proama Tarnów
  • Proama placówka w Bochni: ALWIS&SECURA sp. z o.o. Maria Palej, ul. Kowalska 19 32-700 Bochnia
  • Proama placówka w Brzesku: Partner, ul. Głowackiego 45, 32-800 Brzesko
  • Proama placówka w Chrzanowie: AGENCJA UBEZPIECZENIOWA AŚKA, ul. Oświęcimska 21, 32-500 Chrzanów
  • Proama placówka w Oświęcimiu: Agencja Finansowa o/Oświęcim, ul. Chopina 1, 32-600 Oświęcim
 • Województwo mazowieckie

  • Proama Płock
  • Proama Radom
  • Proama Warszawa
  • Proama placówka w Piasecznie: BONUS MAX, ul. Kilińskiego 41, 05-500 Piaseczno
  • Proama placówka w Ostrołęce: OSCAR, ul. Traugutta 59, 07-410 Ostrołęka
  • Proama placówka w Legionowie: Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Iwona Wlazło, ul. Piłsudskiego 15A, 05-120 Legionowo
 • województwo opolskie

  • Proama Opole
  • Proama placówka w Nysie: Ubezpieczenia Cezary Łaski, ul. Chopina 9, 48-300 Nysa
  • Proama placówka w Brzegu: Dziwak Paweł, ul. Powstańców Śląskich 6, 49-300 Brzeg
 • Województwo podkarpackie

  • Proama Rzeszów
  • Proama placówka w Przemyślu: Alwis&Secura – Ewa Mądro, ul. Wielopolska 133 39-200 Dębica
  • Proama placówka w Dębicy: Carline, ul. Batorego 61, 37-700 Przemyśl
 • Województwo podlaskie

  • Proama Białystok
  • Proama placówka w Suwałkach: As Finanse & Ubezpieczenia, ul. Minkiewicza 9, 16-400 Suwałki
  • Proama placówka w Łomży: AG-MAR Agnieszka Sawko, ul. Kasztelańska 6/6, 18-400 Łomża
 • Województwo pomorskie

 • Województwo śląskie

 • Województwo świętokrzyskie

  • Proama Kielce
  • Proama placówka w Starachowicach: Centrum Ubezpieczeń ARD sp.j. A. Wzorek, R. Przygoda, ul. Piłsudskiego 12, 27-200 Starachowice
  • Proama placówka w Busko-Zdroju: Biuro Ubezpieczeń Jarosław Grabda, ul. Kościuszki 28, 28-100 Busko-Zdrój
 • Województwo warmińsko-mazurskie

  • Proama Olsztyn
  • Proama Elbląg
  • Proama placówka w Giżycku: Kancelaria Doradców Finansowych, ul. Warszawska 7, 11-500 Giżycko
  • Proama placówka w Nidzicy: Centrum Ubezpieczeń Agnieszka Płoska, ul. Żeromskiego 4/3, 13-100 Nidzica
 • Województwo wielkopolskie

  • Proama Kalisz
  • Proama Konin
  • Proama Poznań
  • Proama placówka w Jarocinie: CUK Ubezpieczenia, ul. Moniuszki 18/1, 63-200 Jarocin
  • Proama placówka w Gnieźnie: Agencja Ubezpieczeniowa Joanna Szcześniak, ul. Witkowska 40, 62-200 Gniezno
  • Proama placówka w Gnieźnie: Agencja Ubezpieczeniowa Zenon Burchardt i Wspólniicy SJ, ul. Bednarski Rynek 3/10, 62-200 Gniezno
  • Proama placówka w Kole: Agencja Ubezpieczeniowa Monika Wojciechowska, ul. Toruńska 28, 62-600, Koło
  • Proama placówka w Lesznie: Masterpolis Pazoła sp.j., ul. Kołłątaja 5, 64-100 Leszno
  • Proama placówka w Ostrowie Wielkopolskim: Securus Finanse sp. z o.o., ul. Kaliska 45, 63-400 Ostrów Wielkopolski
 • Wojwództwo zachodniopomorskie

  • Proama Koszalin
  • Proama Szczecin
  • Proama placówka w Policach: HR Office Olga Łowińska, ul. Grzybowa 8b lok. 4, 72-010 Police
  • Proama placówka w Kołobrzegu: Kancelaria Ubezpieczeń dr Mieczysław Gończar, ul. Strzelecka 1, 78-100 Kołobrzeg
  • Proama placówka w Świnoujściu: Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Wojciech Stafiej, ul. Bema 1 pok 206, 72-600 Świnoujście

strong/h3/a/strong/a