link4 logoLink4 to pionier w Polsce, jeśli idzie o ubezpieczenia direct – czyli takie, które można kupić przez Internet lub telefon, bez pośrednictwa agenta ubezpieczeniowego. Ma to być gwarantem ich atrakcyjnej ceny.Obecnie zdecydowana większość firm ubezpieczających samochody ma w ofercie ubezpieczenia direct. Ale Link 4 ciągle wyróżnia się swoją ofertą…

Kalkulator OC AXA DIrect

Oblicz cenę OC/AC AXA Direct

Tylko teraz dodatkowe 15% zniżki za zakup polisy przez internet

Ile kosztuje ubezpieczenie OC Link4?

Udostępniany przez Link4 kalkulator pozwolił nam obliczyć składki ubezpieczenia Link4 dla przykładowych kierowców.

Oto pierwsza z nich. Trzydziestoletnia czechowiczanka, mężatka, znana już z kalkulacji w innych firmach, posiadaczka trzyletniej Fiesty 1.4 Trend i 60% zniżek na ubezpieczenie OC i AC za OC Link4 zapłaci 476.62 zł. Kalkulator Link 4 uwzględnił 7% zniżki za zakup online. Jeśli kobieta chciałaby za OC Link 4 zapłacić na 2 raty będzie ją to kosztować kilkadziesiąt złotych więcej, bo aż 535,08 zł.

Za pakiet OC i AC Link4, zawierający Program Pomocy,  AC Wypadkowe w opcji: Wariant Warsztat oraz udział własny w wysokości 500 zł, kobieta zapłaci 1 832.01 zł. Tańszą opcją jest inny wariant ubezpieczenia AC Link4: AC Wypadkowe w opcji:Wariant Kosztorys, zmienna suma ubezpieczenia,  z udziałem własnym: 1000  zł oraz nie zniesioną amortyzacją części – tutaj koszt wyniesie 1 229.23 zł.

Ubezpieczenie OC Link 4

Pakiet OC Link4 to prócz obowiązkowego dla wszystkich kierowców ubezpieczenia OC także Assistance Opony oraz ubezpieczenie Samochód Zastępczy. Według Polskiej Izby Motoryzacji OC Link 4 to najlepsze OC w Polsce. Zostało ono docenione za najszerszy pakiet bezpłatnych usług dodawanych do ubezpieczenia OC.

Posiadacze OC Link4 mają zapewnioną:

 • naprawę pojazdu po wypadku na miejscu zdarzenia (jeśli jest możliwa, do 200 zł),
 • holowanie pojazdu po wypadku do 100 km (niezależnie czy jesteśmy sprawcą, czy poszkodowanym),
 • samochód zastępczy do 3 dni w przypadku, gdy ubezpieczony pojazd uległ wypadkowi (także gdy jesteśmy sprawcą) lub został skradziony,
 • pomoc w przypadku uszkodzenia opon (w tym: wymianę koła / naprawę na miejscu lub holowanie i pokrycie kosztów naprawy w warsztacie do 2 tys. zł),
 • a także pomoc informacyjną oraz bezpłatnie Zieloną Kartę.

Sporo. Ponadto, Link 4 OC to pomoc drogowa średnio w 30 minut od zgłoszenia – jak zapewnia ubezpieczyciel na swojej stronie internetowej. Dla kupujących Link4 OC przez Internet firma przygotowała rabat – 7%.

Maksymalne zniżki na OC Link 4 wynoszą 60%.

Kalkulator OC Link4

Udostępniany przez Link4 Kalkulator OC, jak zapewnia ubezpieczyciel, pozwala obliczyć składkę ubezpieczenia już w 60 sekund. Nam się to nie udało, a trzeba wiedzieć, że jesteśmy dość dobrze zaznajomieni z tego typu formularzami.

Po pierwsze, brak w nim domyślnie wpisanych wartości – co skutkuje tym, że za każdym razem trzeba klikać, by wybrać odpowiedź. A przecież można byłoby domyślnie zaznaczyć, że samochód, który chcemy ubezpieczyć jest osobowy czy użytkowany prywatnie. Albo jakiekolwiek inne opcje, biorąc pod uwagę częstotliwość ich wybierania przez liczących składki OC Link4 za pomocą oferowanego przez Link4 kalkulator. Ale jest jeszcze jedna rzecz, która utrudniła nam korzystanie z narzędzia, jakim jest kalkulator Link4. Mianowicie formularz wymaga podania danych osobowych, takich jak imię czy numer telefonu. Czy to na pewno koniecznie to obliczenia składki OC? Zastanowiło nas to i dlatego kliknęliśmy w widniejący obok pytania znak zapytania. Okazało się, ze podawanie tych danych nie jest koniecznie, by poznać swoją składkę, ale jeśli zaczniemy wypełniać tę część, do otrzymania kalkulacji stanie się koniecznie uzupełnienie wszystkich pól.

Naszym zdaniem nie potrzebnie utrudnia to kalkulację i znacznie wydłuża jej czas.

Plusem natomiast jest to, że pola, o których zapomnieliśmy w trakcie kalkulacji, kalkulator OC Link4 podświetla na różowo, dzięki czemu łatwo je znaleźć i poprawić. Po uzupełnieniu pół w narzędziu Link4 Kalkulator wyświetlił nam 3 propozycje ubezpieczenia: OC Link4 oraz dwa warianty Autocasco Link4. Opcje ubezpieczenia można zmieniać, ale po rozłożeniu płatności za OC AC Link4 na dwie raty, przeliczona zostaje tylko składka za Link4 OC.

Ubezpieczenie AC Link4

Link4 AC dostępne jest jako samodzielny produkt – i taki tutaj omawiamy – oraz w pakiecie z ubezpieczeniem OC, jednak ubezpieczyciel od razu informuje, że najkorzystniejsza opcja zakupu polisy Autocasco Link 4 jest właśnie w pakiecie z ubezpieczeniem OC Link4 oraz Auto Assistance.

Autocasco Link4 dostępne jest w dwóch wariantach:

 • Warsztat: w ramach tej opcji samochód naprawiany jest w warsztacie, który następnie rozlicza się z Link4.
 • Kosztorys:  Link4 wypłaca odszkodowanie na podstawie wyceny rzeczoznawcy, a właściciel samochodu naprawia go we własnym zakresie.

Ciekawe są też inne zasady ubezpieczenia AC Link 4. W wariancie warsztat samochody do 5 lat naprawiane są częściami oryginalnymi, starsze zaś – zamiennikami. Samochód cały czas pozostaje ubezpieczony na pełną sumę, nawet po wypadku; można też wykupić pełną amortyzację. Korzystnym warunkiem jest także to, że wystąpienie szkody szybowej nie pociąga za sobą utraty zniżek, jeśli kontynuuje się ubezpieczenie AC w Link4.

Inne ubezpieczenia Link 4

Auto Assistance: Ubezpieczenie typu assistance w Link4 dostępne jest w dwóch wariantach. Każdy z nich zawsze obejmuje ochroną i kierowcę i pasażerów pojazdu. Auto Assistance Link 4 to:

 • pomoc techniczna w wyniku awarii, wypadku, uszkodzenia, kradzieży i wandalizmu
 • naprawa na miejscu zdarzenia
 • holowanie do wskazanego miejsca (do 100 km)
 • wymiana koła
 • uruchomienie w przypadku rozładowanego akumulatora
 • dostarczenie paliwa
 • złomowanie
 • otwarcie w przypadku utraty lub zniszczenia kluczyków
 • pokrycie kosztów parkowania do 3 dni
 • schronienie i opieka dla zwierząt, jeśli zostaniesz przewieziony do szpitala
 • oraz jedno z poniższych świadczeń do wyboru:

samochód zastępczy aż do 7 dni w razie wypadku lub kradzieży lub nocleg w hotelu dwu bądź trzygwiadkowym, jeśli znajdujesz się ponad 20 km od miejsca zamieszkania lub transport kierowcy i pasażerów do celu podróży lub miejsca zamieszkania, jeśli odległość ta przekracza 20 km.

Auto Assistance Plus Link 4 to wszystko to, co oferuje assistance Link 4 podstawowy oraz więcej:

 • holowanie do 300 km od miejsca zdarzenia
 • opieka nad dziećmi, jeśli zostaniesz hospitalizowany lub jesteś ich jedynym opiekunem
 • transport ze szpitala do miejsca zamieszkania, jeśli hospitalizacja trwa co najmniej 5 dni
 • wizyta bliskiej osoby w szpitalu i koszty jej zakwaterowania w hotelu **/***, jeśli tak zalecą lekarze
 • wizyta u psychologa
 • kierowca, jeśli nie możesz prowadzić własnego samochodu, a znajdujesz się ponad 20 km od miejsca zamieszkania
 • samochód zastępczy na 14 dni w razie wypadku lub kradzieży i 7 dni w razie awarii
 • pomoc, jeśli paliwo zamarznie lub jeśli nalejesz niewłaściwe
 • wymiana żarówek.

Inne ubezpieczenia komunikacyjne Link4

Smart Casco: to szczególnie interesująca propozycja Link 4. Jest to ubezpieczenie specjalnie dla tych, którzy chcą chronić swój samochód, ale nie chcą kupować pełnego Autocasco. W odpowiednio niższej cenie Link 4 oferuje ochronę przed skutkami kradzieży, pożaru, wybuchu, uderzenia pioruna oraz innego działania czynnika termicznego lub chemicznego, pochodzącego z zewnątrz pojazdu. Jest jednak jeden haczyk – ubezpieczenie to może zostać wykupione jedynie przez osoby, którym właśnie kończy się umowa ubezpieczenia Link 4 Autocasco – czyli jest to propozycja dla lojalnych klientów Link4.

Kluczyki Plus Link4: ubezpieczenie to można nabyć jako dodatkową opcję ubezpieczeniową do ubezpieczenia OC Link4 bądź AC Link4. Obejmuje utratę kluczyków, tablic oraz dowodu rejestracyjnego. Wystąpienie szkody z tego ubezpieczenia nie zmniejsza nabytych zniżek, a kupując je przez Internet można dostać dodatkowe 7% zniżki.

Ubezpieczenie szyb Link4: to pierwsze ubezpieczenie tego typu w Polsce, obecnie ubezpieczenie szyb ma w swej ofercie wiele towarzystw ubezpieczeniowych. W ramach tej polisy Link4 pokrywa koszty naprawy lub wymiany szyb  uszkodzonych na skutek zderzenia, umyślnego wybicia czy działania sił przyrody. Link4 pokrywa koszty naprawy we wskazanym warsztacie Nord Glass. Ponadto, jeśli naprawa jest niemożliwa, Link4 pokrywa także koszty parkingu do 48 godzin. Ubezpieczenie to można kupić wraz z pakietem OC Link 4.

Ubezpieczenie NNW: ubezpieczenie to można nabyć jako uzupełnienie pakietu OC AC Link4. Zapewnia wypłatę odszkodowania, które pokryje koszty leczenia i rehabilitacji, pogrzebu, a także skutki niezdolności do pracy. Ubezpieczeniem w pełnej sumie objęci są zarówno pasażerowie jak i kierowca.

Zielona Karta: w Link4 dodawana jest gratis do ubezpieczenia OC link 4. My przypomnimy tylko, że państwa, w których będzie nam potrzebna to: Albania, Andora, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Iran, Izrael, Maroko, Macedonia, Mołdawia, Rosja, Serbia, Czarnogóra, Tunezja, Turcja oraz Ukraina.

Ubezpieczenie od kradzieży: ciekawy produkt Link4 ubezpieczenie specjalnie dla osób, które chcą ubezpieczyć auto jedynie od kradzieży. Po co kupować pełne autocasco, jeśli można zabezpieczyć się tylko przed tym, czego naprawdę się obawiamy? Ubezpieczenie od kradzieży Link4 można kupić dla samochodów, które mają między 6 a 15 lat. Kupując ubezpieczenie przez Internet można liczyć na 7% zniżki. Warto jednak wiedzieć, że jest ono przeznaczone jedynie dla nowych klientów Link4, a ochrona ubezpieczeniowa objemuje jedynie terytorium Polski.

Podróże 24 + Auto Assistance: bardzo praktyczne assistance Link4, pomyślane o kierowcach, którzy wyjeżdżają na wakacje za granice samochodem i pragną ochrony assistance za niewygórowaną cenę. Ubezpieczenie Podróże 24+ Auto Assistance zapewnia w razie awarii, wypadku, uszkodzenia, kradzieży czy wandalizmu:

 • pomoc techniczną w wyniku awarii, wypadku, uszkodzenia, kradzieży i wandalizmu
 • naprawę na miejscu zdarzenia
 • holowanie do wskazanego przez Ciebie miejsca (do 100 km)
 • wymianę koła
 • uruchomienie w przypadku rozładowanego akumulatora
 • dostarczenie paliwa
 • złomowanie
 • otwarcie w przypadku utraty lub zniszczenia kluczyków
 • pokrycie kosztów parkowania do 3 dni
 • schronienie i opiekę dla zwierząt, jeśli zostaniesz przewieziony do szpitala

– oraz jedno z poniższych świadczeń do wyboru: samochód zastępczy aż do 7 dni w razie wypadku lub kradzieży lub nocleg w hotelu **/***, jeśli znajdujesz się ponad 20 km od miejsca zamieszkania lub transport kierowcy i pasażerów do celu podróży lub miejsca zamieszkania, jeśli odległość ta przekracza 20 km.

Samochód zabytkowy: oferując kompleksowe ubezpieczenie samochodu Link4 nie mógł zapomnieć o ubezpieczeniach samochodów zabytkowych. Ubezpieczenie OC Link 4 dla samochodu zabytkowego można kupić na 3,6 lub 12 miesięcy.

OWU LINK4

Zobacz ogólne warunki ubezpieczenia w Link4

Dane kontaktowe Link4

Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna
ul. Postępu 15
02-676 Warszawa
bok@link4.pl

LINK4 Na mapie


Wybrane placówki Link4 w Polsce