generali logo

Mało kto wie, że pierwsze oddziały Generali na ziemiach polskich powstały już w 1837 roku. Dziś to powszechnie znany i ceniony ubezpieczyciel. Dla kierowców Generali zapewnia wszechstronną ochronę ubezpieczeniową, dając jednocześnie możliwość wyboru optymalnego zestawu ubezpieczeń komunikacyjnych.

Kalkulator OC AXA DIrect

Oblicz cenę OC/AC AXA Direct

Tylko teraz dodatkowe 15% zniżki za zakup polisy przez internet

Ile kosztuje ubezpieczenie OC AC Generali?

A oto przykładowe ceny OC AC Generali. Obliczyliśmy je kalkulatorem Generali dla trzydziestoletniej mieszkanki Czechowic Dziedzic, z prawem jazdy od 10 lat i 60% zniżką na ubezpieczenia komunikacyjne. Kobieta chce kupić OC dla Forda Fiesta 1.4 Trend z 2010 roku, który przejechał 45 000 kilometrów. Obliczenie składki Generali zajęło nam nie więcej niż 2 minuty. OC Generali dla Forda Fiesta kosztuje 419 zł – jeśli jest płatne jednorazowo. OC Generali na 2 raty kosztuje łącznie 448 zł, a więc o 29 zł drożej.

Jeśli idzie o ubezpieczenie Autocasco Generali, wybraliśmy takie z sumą ubezpieczenia 24 000 zł i 20% udziałem własnym. Ubezpieczenie zawiera też amortyzację części i nieredukcyjną sumę ubezpieczenia. W takim wypadku cena AC Generali wynosi 875 zł. Jeśli rozbić płatność za AC Generali na 2 raty, koszt podniesie się o 88 zł i wyniesie w sumie 963 zł.

Ubezpieczenia Generali można kupić korzystając z pośrednictwa agenta ubezpieczeniowego lub w systemie direct – przez Internet lub telefon. Co może zainteresować wiele osób – ceny OC Generali można samodzielnie sprawdzić, korzystając z narzędzia, jakim jest kalkulator OC Generali. Warto też wiedzieć, ze jako jedyne towarzystwo ubezpieczeniowe w Polsce Generali w przypadku szkody całkowitej z AC wypłaca 110% sumy ubezpieczenia – tak, by pokryć wszelkie koszty związane z zakupem nowego pojazdu.

Ubezpieczenie OC Generali

Kupując ubezpieczenie OC Generali czynimy zadość ustawowemu obowiązkowi posiadania OC komunikacyjnego. W promocji, przy zakupie Generali OC można ubezpieczyć bagaż za 1 zł – od zniszczenia lub uszkodzenia w wyniku spowodowanego przez posiadacza pojazdu wypadku komunikacyjnego. Ubezpieczenie obejmuje rzeczy osobiste przewożone w samochodzie, w szczególności wózek i fotelik samochodowy dla dziecka, telefon komórkowy, laptop, nawigację satelitarną, a także box dachowy – wszystko do kwoty 2 000 zł.

Osoby kontynuujące bezszkodowo ubezpieczenie OC Generali mogą liczyć na specjalne zniżki. By poznać ceny Generali OC, należy skorzystać z narzędzia, jakim jest kalkulator OC Generali. Obliczenie swojej składki Generali zajmuje nie więcej niż 2 minuty.

Kalkulator OC Generali

Skorzystaliśmy z narzędzia, jakim jest kalkulator OC Generali, by obliczyć składki OC AC Generali dla przykładowego kierowcy. Jest to całkiem wygodne narzędzie. Choć wymagania podania dość szczegółowych informacji w celu obliczenia ceny ubezpieczenia Generali, takich jak na przykład numer telefonu oraz imię i nazwisko, wyliczenie składki zajmuje mniej niż dwie minuty. Kalkulator Generali wymaga też historii ubezpieczenia OC aż do 6 lat wstecz. Można mieć małe zastrzeżenia do działania technicznego – uciążliwe jest zaznaczanie ostatniej opcji z przewijanego menu, bowiem zdarza się, że jeśli wyjedziemy kursorem poza menu, cała lista znika.

Jednak mimo to, kalkulator OC Generali dobrze spełnia swoją rolę. Po wypełnieniu pól formularza otrzymujemy ceny ubezpieczenia, z wyszczególnieniem opcji zakupu ubezpieczenia na raty oraz wyliczeniem od razu oszczędności, jakie daje zakup z płatnością jednorazową. Bardzo praktyczne!

Ubezpieczenie AC Generali

Autocasco Generali oferowane jest w formule „All risk” – znaczy to, że ubezpieczenie AC Generali chroni przed zdarzeniami wszelkiego typu, dając maksymalną możliwą ochronę. To, co wyróżnia AC Generali to nowoczesny charakter ubezpieczenia Autocasco, niespotykany tak znów często u innych ubezpieczycieli.

Decydują o nim takie parametry jak na przykład brak redukcji sumy ubezpieczenia po szkodzie. Znaczy to, że po wypłacie odszkodowania suma ubezpieczenia pozostaje bez zmian, nie ulega redukcji. Nie ma zatem konieczności doubezpieczenia po każdej szkodzie. Kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę, to utrzymanie stałej sumy ubezpieczenia z dnia zawarcia umowy – mimo, że z każdym miesiącem wartość pojazdu jest niższa. Opcja ta gwarantuje utrzymanie pełnej wartości pojazdu przez cały okres ubezpieczenia.

Generali wypłaca też 110% sumy ubezpieczenia w przypadku całkowitego zniszczenia i kradzieży pojazdu. Opcja ta ma zrekompensować dodatkowe koszty związane z zakupem pojazdu, takie jak ubezpieczenie czy koszty rejestracji. Dzięki temu ubezpieczony ma możliwość nabycia pojazdu porównywalnej klasy i wartości. Tego nie oferuje żaden ubezpieczyciel w Polsce.

Kupując AC Generali dostajemy ubezpieczenie bagażu podróżnego, obejmujące szkody polegające na uszkodzeniu lub całkowitym zniszczeniu bagażu, powstałe w wyniku zdarzenia na drodze. Ochroną ubezpieczeniową objęte są m.in.: rzeczy osobiste, sprzęt elektroniczny czy sportowy zarówno kierowcy, jak i wszystkich pasażerów. Generali ubezpiecza także wyposażenie dodatkowe – bez żadnych dodatkowych kosztów, standardowy zakres ochrony zawiera ubezpieczenie wyposażenia dodatkowego pojazdu do wartości 1000 zł. Ponadto, istnieje możliwość ubezpieczenia wyposażenia dodatkowego o dużo większej wartości, nawet do 20 000 zł. I na koniec brak franszyzy integralnej – Generali wypłaca za wszystkie szkody, nawet te o niskiej wartości.

Inne ubezpieczenia Generali

Aby zapewnić kierowcom pełną ochronę, Generali Direct ma w ofercie także inne ubezpieczenia komunikacyjne, dzięki którym kierowca ma pewność, że w żadnej nieprzewidzianej sytuacji na drodze nie zostanie pozostawiony sam sobie. Oto ich krótkie omówienie.

Ubezpieczenie Assistance Generali

Dzięki niemu w razie kolizji, awarii samochodu, kradzieży auta czy wypadku otrzymamy natychmiastową pomoc. Pomoc udzielana jest przez całą dobę, na terenie kraju oraz za granicą. Generali szczyci się najszerszym na rynku zakresem usług Assistance. Co więcej, cena ubezpieczenia Assistance Generali pozostaje atrakcyjna, przy jednoczesnym zakupie ubezpieczenia OC bądź AC. Ubezpieczenie Assistance Generali jest dostępne w jednym z trzech wariantów.

Ubezpieczenie NNW Generali

To ubezpieczenie zapewnia wypłatę odszkodowania w związku z trwałymi następstwami nieszczęśliwych wypadków, powstałych w związku z ruchem pojazdu. Świadczenie finansowe jest wypłacane w przypadku trwałego uszkodzenia ciała, utraty zdrowia lub śmierci kierowcy albo pasażerów pojazdu. NNW Generali to wysokie sumy ubezpieczenia i atrakcyjne ceny, a także elastyczność – istnieje możliwość wyboru spośród kilku wariantów ubezpieczenia.

Ubezpieczenie Ochrony Prawnej w Ruchu Drogowym

Posiadając to ubezpieczenie Generali, otrzymamy wsparcie w obronie prawnych interesów kierowcy lub właściciela pojazdu w zdarzeniach związanych z użytkowaniem pojazdu. Innymi słowy, polisa ta pomoże w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych oraz odpieraniu roszczeń osób trzecich. Dzięki temu ubezpieczeniu ochronę prawną otrzymamy zarówno w postępowaniu cywilnym, jak i karnym – na przykład obrona w postępowaniu karnym np. w przypadku spowodowania kolizji. Możemy też liczyć na reprezentację prawną w sprawie o odebranie prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego.

Ubezpieczenie Bagażu Generali

Chroni bagaż przed zniszczeniem w wyniku spowodowanego przez kierowcę wypadku. Obejmuje rzeczy osobiste przewożone w samochodzie, takie jak wózek czy fotelik samochodowy dla dziecka, telefon, laptop, nawigację czy box dachowy. Suma ubezpieczenia wynosi 2 000 zł.

Ubezpieczenie Autoszyby Generali

Chroni przed stratami powstałymi w wyniku zniszczenia lub uszkodzenia szyb zamontowanych w pojeździe. Można je kupić razem z ubezpieczeniem OC lub Autocasco Generali. Obejmuje wszystkie szyby zamontowane w pojeździe, a ochrona ubezpieczeniowa działa w Polsce oraz poza jej granicami. Istnieje możliwość wyboru sumy ubezpieczenia – między 3 a 6 tys. zł.

Likwidacja szkód Generali

Informacje i pomoc uzyskasz dzwoniąc pod numer

801-343-343 lub (22) 543-05-43
od poniedziałku do piątku w godz. 8-18

e-mail: info_szkody@generali.pl

Dane teleadresowe spółek Genrali

Generali Życie T.U. S.A.
NIP 521-28-87-341

Generali T.U. S.A.
NIP 526-23-49-108

Generali PTE S.A.
NIP 521-29-71-343

Generali Finance Sp. z o.o.
NIP 521-32-45-366

Recepcja

Budynek Marynarska Point
ul. Postępu 15B
02-676 Warszawa
Tel.: (22) 543-05-00
Fax: (22) 543-08-99

Generali na mapie

Placówki Generali