axadirect-logoAxa Direct to kolejny ubezpieczyciel stawiający na sprzedaż bezpośrednią, bez pomocy agentów. Czy takie rozwiązanie opłaca się Klientom? Z naszych doświadczeń oraz badań niezależnych instytucji (sprawdź raport omawiający ceny OC i AC) wynika, że tak – samodzielnie nabyte przez Internet ubezpieczenia direct wypadają najtaniej. Jeśli zatem ktoś szuka czegoś takiego jak najtańsze OC czy najtańsze AC, warto sprawdzić ofertę Axa Direct.

Kalkulator OC AXA DIrect

Oblicz cenę OC/AC AXA Direct

Tylko teraz dodatkowe 15% zniżki za zakup polisy przez internet

Ile kosztuje ubezpieczenie OC AC w AXA Direct

Skorzystaliśmy z narzędzia, jakim jest kalkulator OC Axa Direct, by obliczyć Axa składki oc ac dla trzydziestoletniej mieszkanki Czechowic Dziedzic. Kobieta cieszy się 60% zniżką na ubezpieczenie OC i AC i pragnie ubezpieczyć trzyletniego Forda Fiesta 1.4 Trend, którym rocznie przejeżdża nie więcej niż 15 000 km. Nie wozi dzieci, a z zawodu jest urzędnikiem. Nasza czechowiczanka zapłaci za OC Axa Direct z Assistance Mini oraz Zieloną Kartą dla swojego samochodu 379 zł – w jednej racie. Jeśli będzie chciała kupić OC Axa na dwie raty, zapłaci 414 zł, a jeśli zechce zapłacić za OC Axa Direct na 4 raty436 zł.

Ubezpieczenie  Axa Direct pakiet OC i AC z ubezpieczeniem od kradzieży, likwidacją szkody na kosztorys z oryginalnymi częściami i amortyzacją części oraz udziałem w odszkodowaniu 15% (min. 500 zł) będzie kosztować tę panią 797 zł, płatne w jednej racie.

Ubezpieczenie OC AXA Direct

Obowiązkowe ubezpieczenie OC nabyte w AXA Direct to gratisowe ubezpieczenie AXA Direct Assistance Mini oraz Zielona Karta. Składki OC Axa można wyliczyć przez udostępniany przez AXA kalkulator, a samą polisę OC AXA kupić przez Internet, bez wychodzenia z domu – dokument potwierdzający jej zawarcie otrzymamy e-mailem bądź pocztą.

Przy zakupie Axa OC możemy zdecydować się także na dodatkowe ubezpieczenia: Assistance Midi lub Maxi, ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie szyb, ubezpieczenie opon, samochód zastępczy czy, będące alternatywą dla autocasco, ubezpieczenie od pożaru i kradzieży Axa Direct.

Co zapewne ucieszy zainteresowanych produktem, jakim jest Axa OC, to fakt, iż promocje i zniżki Axa to stała polityka. Podzielono je nawet na te dla stałych i nowych klientów. Stałym klientom Axa proponuje 5% zniżki przy ubezpieczeniu kolejnego samochodu, 60 zł zniżki dla sprzedającego auto ubezpieczone w Axa, gwarancję ceny ubezpieczenia Axa dla kupującego samochód ubezpieczony w Axa oraz ciekawą promocję, będącą rodzajem promocji wirusowej – Rozdawaj Zniżki Znajomym. Nowi klienci natomiast mogą liczyć na przeniesienie zniżek z OC na AC, gwarancję ceny OC Axa dla kupującego pojazd ubezpieczony w Axa Direct oraz liczne promocje czasowe, takie jak na przykład promocyjne ubezpieczenie opon za  5 zł, możliwe do nabycia od 1 lipca do 30 września 2013 roku.

Warto więc na być na bieżąco z ofertą Axa, aktualne promocje można zawsze sprawdzić w naszym serwisie: Aktualne promocje Ubezpieczenia Axa Direct

Axa kalkulator OC AC

Udostępniany przez Axa Direct kalkulator OC umożliwia samodzielne obliczenie składki Axa Direct OC AC w około 5 minut. Jest to wynik nie najlepszy wśród testowanych przez nas kalkulatorów. Wszystko to za sprawą ilości pytań, jakie zadaje kalkulator OC Axa Direct. By obliczyć składki Axa, musimy podać nawet swój zawód oraz takie informacje, jak na przykład jak często będą przewożone samochodem dzieci. Na szczęście, wiele pół formularza Axa kalkulator jest domyślnie uzupełniona.

Po dokonaniu kalkulacji należy wybrać ubezpieczenie, jakie chcemy kupić – oc, pakiet oc z ac w dwóch wersjach i klikając dalej Axa kalkulator pozwoli na wybranie ubezpieczeń dodatkowych i przeliczenie w przypadku płatności na raty.

Ubezpieczenie AC Axa Direct

Ubezpieczenie Autocasco Axa Direct można nabyć w pakiecie OC AC Axa Direct.

Pakiet ten, to jak zapewnia ubezpieczyciel, atrakcyjna cena – co łatwo można samodzielnie zweryfikować, wykorzystując udostępniany przez Axa Direct kalkulator OC. Pakiet Axa OC AC zapewnia szeroką ochronę ubezpieczeniową, a także gratisy: Assistance Mini oraz Zieloną Kartę. Axa OC AC to także możliwość przeniesienia zniżki za bezszkodową jazdę z OC na AC.

Elastyczny charakter Axa OC AC sprawia, że również wysokość składki można dostosować do swoich możliwości.  Kupujący Axa OC AC decyduje o tym czy ubezpieczenie będzie obejmowało ubezpieczenie od kradzieży, określa sposób likwidacji szkody, rodzaj części użytych do naprawy,  a także swój udział własny – wszystko to wpływa na ceny AC Axa.

Swoją składkę Axa OC AC łatwo sprawdzić wykorzystując Axa kalkulator OC AC, gdzie można dowolnie przeliczać cenę ubezpieczenia w zależności od wybranych opcji a także sposobu płatności.

Inne ubezpieczenia Axa Direct

Oferta Axa OC i AC to nie wszystko, co firma proponuje kierowcom. Axa Direct to także szereg ubezpieczeń dodatkowych, które ochronią przed finansowymi skutkami nieprzewidzianych zdarzeń na drodze.

Axa Assistance MIDI lub MAXI – to rozszerzone assistance, które gratis dodawane jest do Axa OC i AC. Jeśli zależy nam na szerszej ochronie assistance, możemy wybrać Axa Assistance w wariancie Midi bądź Maxi. Co one zapewniają? Większe limity holowania – nawet do 250 km, większe limity na naprawę na miejscu zdarzenia, uruchomienie pojazdu na wypadek awarii akumulatora, samochód zastępczy po wypadku lub kradzieży oraz inne, praktyczne usługi.

Ubezpieczenie od pożaru lub kradzieży – to bardzo ciekawy produkt. Przy składce zaczynającej się od 53 zł za rok może być naprawdę konkurencyjną alternatywą dla wielokrotnie droższego autocasco. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje utratę samochodu w wyniku pożaru lub kradzieży. Udział własny można wbierać spośród dwóch opcji: 15 i 25%.

Ubezpieczenie NNW – to zapewnienie świadczenia w razie urazu ciała na skutek wypadku drogowego. Ubezpieczenie gwarantuje środki do życia na wypadek niezdolności do pracy spowodowanej wypadkiem. Sumy ubezpieczenia Axa NNW są jednymi z najwyższych na rynku. Mile zaskoczyć może wysokość składki NNW – jak informuje ubezpieczyciel, może ona wynosić już od 9 zł na rok.

Ubezpieczenie opon – w cenie zaczynającej się od 5 zł na rok z głowy kłopot  z uszkodzeniami opony. Naszym zdaniem propozycja warta uwagi. W ramach ubezpieczenia Axa wymienia uszkodzone koło na miejscu, a jeśli nie jest to możliwe – zapewnia holowanie do najbliższego warsztatu wulkanizacyjnego. Co ważne, w przypadku wystąpienia szkody, nie traci się zniżki Axa AC.

Ubezpieczenie szyb – w jego ramach Axa pokrywa koszty naprawy uszkodzonej szyby do 2 000 zł, z bezgotówkowym rozliczeniem i minimum formalności. Ubezpieczyciel zapewnia naprawę w ciągu 2 dni w renomowanej sieci warsztatów.

Samochód zastępczy – jeśli wykupimy to ubezpieczenie zapewnimy sobie samochód zastępczy w razie wypadku, kradzieży lub awarii – w zależności od wybranego wariantu. Cena ubezpieczenia Axa Samochód zastępczy zaczyna się od 29 zł na rok.

OWU AXA Direct

Ogólne Warunki Ubezpieczeń Axa Direct

Axa Direct na mapie

Lista warsztatów Axa Direct oraz oddziałów AXA w Polsce