aviva logoUbezpieczenia komunikacyjne Aviva można kupić zarówno w systemie direct jak i korzystając z pośrednictwa agenta ubezpieczeniowego.

My polecamy tę drugą opcję – można samodzielnie obliczyć swoje składki Aviva OC AC i kupić polisę nie wychodząc z domu. Ochrona ubezpieczeniowa, jaką oferuje Aviva Direct jest kompleksowa – od ubezpieczeń obowiązkowych po wąsko wyspecjalizowane usługi ubezpieczeniowe dla kierowców, takie jak ubezpieczenie ochrona prawna.

Kalkulator OC AXA DIrect

Oblicz cenę OC/AC AXA Direct

Tylko teraz dodatkowe 15% zniżki za zakup polisy przez internet

Ile kosztuje OC AC Aviva?

Skorzystaliśmy z narzędzia, jakim jest kalkulator OC Aviva i obliczyliśmy cenę ubezpieczenia dla przykładowego kierowcy. Jest nim trzydziestoletnia kobieta, mężatka z Czechowic Dziedzic. Chce ona kupić ubezpieczenie OC Aviva dla Forda Fiesta 1.4 Trend na beznzynę, przejeżdżającego rocznie nie więcej niż 15 000 km. Za OC Aviva pani ta zapłaci 505 zł. Natomiast pakiet ubezpieczeń, OC i AC Aviva, będzie ją kosztować 1 479 zł – w ubezpieczeniu Autocasco Aviva zastosowano udział własny w szkodzie w wysokości 500 zł. Samo ubezpieczenie AC będzie kosztować takiego kierowcę 974 zł. Różnica wynika z tego, że kupując pakiet Aviva, otrzymujemy 12% zniżki.

Ubezpieczenie Aviva OC

Obowiązkowe ubezpieczenie wszystkich kierowców nabyte w Aviva Direct to zadość uczynienie ustawowemu obowiązkowi, ale także ubezpieczenie assistance w wersji podstawowej oraz Zielona Karta w cenie.

Do korzyści ubezpieczenia OC Aviva należy także ochrona zniżek za bezszkodową jazdę oraz, co niespotykane, przenoszenie zniżek za bezszkodową jazdę między małżonkami. Aviva uwzględnia zniżki wypracowane u poprzednich ubezpieczycieli, a także umożliwia zapłacenie za ubezpieczenie OC Aviva na raty.

Aviva kalkulator OC

Aviva kalkulator OC to bardzo wygodne narzędzie do obliczania składki OC AC. Już w kilka minut można poznać ceny OC AC Aviva  i samodzielnie wybrać opcję ubezpieczenia, której koszt nam najbardziej odpowiada.

W dwóch krokach, podając najpierw dane dotyczące samochodu, a następnie dane kierowcy, można poznać ceny OC AC Aviva oraz to, jak zmieni się cena ubezpieczenia, jeśli wybierzemy jakieś opcje dodatkowe, na przykład NNW czy szerszy wariant Assistance,a w przypadku Aviva AC, jeśli zwiększymy udział własny w szkodzie. Oczywiście, kalkulator OC Aviva przelicza też cenę ubezpieczenia  w przypadku płatności na raty. Możliwość przeliczania ceny ubezpieczenia to bardzo przydatna funkcja.

Podając e-mail oraz numer telefonu możemy zapisać tak przygotowaną ofertę ubezpieczenia Aviva, by móc potem do niej w dowolnej chwili wrócić.

Ubezpieczenie Aviva AC

Ubezpieczenie Aviva AC można kupić w pakiecie Aviva OC AC oraz jako samodzielny produkt. Jednak ubezpieczyciel poleca zakup pakietu – ubezpieczając się w ten sposób można zyskać 12% zniżki.

Do innych korzyści z zakupu ubezpieczenia OC AC Aviva należy możliwość przenoszenia zniżek z OC na AC oraz między małżonkami. Aviva honoruje zniżki wypracowane u innych ubezpieczycieli, a maksymalna zniżka za bezszkodową jazdę to 60%.  Kupując ubezpieczenie Aviva OC AC gratis otrzymujemy ubezpieczenie assistance w wariancie podstawowym, zapewniające holowanie pojazdu czy transport ubezpieczonych z miejsca wypadku do miejsca holowania auta oraz pomoc informacyjną i pojazd zastępczy oraz Zieloną Kartę. W cenie AC Aviva jest także ubezpieczenie fotelika dziecka. Odszkodowanie otrzymane za utratę samochodu do roku pozwoli na zakup nowego pojazdu. A na naprawy wykonane w ramach ubezpieczenia AC Aviva jest dwuletnia gwarancja, a na czas ich trwania warsztat zapewnia samochód zastępczy i informuje za pośrednictwem smsów o postępach w naprawie.

Za samodzielny zakup ubezpieczenia przez internet Aviva oferuje zniżkę. Ile kosztuje AC Aviva można łatwo sprawdzić, wykorzystując narzędzie, jakim jest kalkulator OC Aviva. W kilka minut można obliczyć nim swoje składki OC AC Aviva, a także poznać ceny innych ubezpieczeń Aviva i zobaczyć, jak zmienia się cena ubezpieczenia Aviva, jeśli na przykład zdecydujemy się zapłacić za nie na raty.

OWU AVIVA

Zobacz szczegółowe warunki ubezpieczeń Aviva: Ogólne Warunki Ubezpieczeń Komunikacyjnych Aviva

 Inne ubezpieczenia Aviva Direct

Aviva zapewnia szeroką ochronę ubezpieczeniową, dlatego też prócz Aviva OC oraz Aviva AC możemy też kupić dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne, zapewniające pomoc w niespodziewanych sytuacjach, jakie na drodze mogą spotkać każdego kierowcę.

Ubezpieczenie Aviva Assistance  – w wariancie podstawowym otrzymujemy je gratis przy zakupie Aviva OC czy Aviva AC. Jeśli jednak pragniemy szerszej ochrony, warto rozszerzyć ubezpieczenie assistance Aviva. Wybierając jeden z wariantów: Rozszerzony lub Maksymalny możemy zapewnić sobie pomoc taką jak na przykład nocleg dla osób podróżujących, pomoc tłumacza, złomowanie pojazdu, pakiet „usprawnienie pojazdu”, hospitalizację kierowców bądź pasażerów pojazdu czy kierowcę zastępczego oraz inne. Szczegółowy zakres ubezpieczenia najlepiej sprawdzić korzystając z OWU Aviava.

Ubezpieczenie Aviva NNW – to ubezpieczenie dla kierowcy i pasażerów pojazdu od następstw nieszczęśliwych wypadków, których konsekwencją jest trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć ubezpieczonych. Ochrona ubezpieczeniowa działa podczas ruchu samochodu jak i w czasie wsiadania i wysiadania z niego. W ramach tego ubezpieczenia Aviva może pokryć koszty operacji plastycznej – do 1 000 euro. Ubezpieczenie to można dokupić jako ubezpieczenie dodatkowe do OC lub Autocasco Aviva. Dostępne jest w dwóch wariantach: podstawowym oraz rozszerzonym o ochronę w życiu prywatnym, w sytuacjach nie związanych z ruchem pojazdu.

Ubezpieczenie Ochrona Prawna – ubezpieczenie to zapewnia ochronę prawną interesów właściciela pojazdu oraz osób uprawnionych do kierowania nim. Ubezpieczenie obejmuje pomoc informacyjną – kompetentną odpowiedź na pytanie do 2 dni roboczych – oraz pokrycie kosztów ochrony prawnej – adwokata, kosztów procesowych i sądowych.

Ubezpieczenie szyb Aviva – w ramach tego ubezpieczenia Aviva zorganizuje oraz pokryje koszty naprawy szyb – czołowej, tylnej oraz szyb bocznych. Naprawa zostanie wykonana w sieci warsztatów NordGlass lub Pilkington. W razie wystąpienia szkody nie traci się zniżki AC Aviva. Ubezpieczenie to można kupić jako ubezpieczenie dodatkowe do ubezpieczenia OC lub AC Aviva.

Dane Kontaktowe AVIVA

Biuro Obsługi Klienta
ul. Domaniewska 44, 02-672 Warszawa
biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 – 18:00

Aviva Sp. z o.o
ul. Domaniewska 44, 02-672 Warszawa
bok@aviva.pl
tel. (22) 557 40 50, faks (22) 557 40 75

Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.
ul. Domaniewska 44, 02-672 Warszawa
bok@aviva.pl
tel. (22) 557 40 50, faks (22) 557 40 75
Aviva Powszechne Towarzystwo Emerytalne Aviva BZ WBK S.A.
ul. Domaniewska 44, 02-672 Warszawa
bok_ofe@aviva.pl
tel. (22) 557 40 50; faks: (22) 557 40 39

Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A.
ul. Domaniewska 44, 02-672 Warszawa
bok@aviva.pl
tel. (22) 557 40 50; faks (22) 557 49 22

Ubezpieczenia samochodowe – direct
skr. poczt. 11, 00-800 Warszawa 66
kontakt@aviva.pl

 


 

Wybrane placówki Aviva w Polsce